پمپ آب بر اساس دسته بندی

پمپ آب صنعتی

پمپ لجن کش

پمپ کفکش

پمپ طبقاتی

پمپ شناور

پرفروش‌ترین‌ها

با رضایت بالا

خرید پمپ آب خانگی بر اساس دسته بندی

جدیدترین

محصولات پمپ آب خانگی

برترین برندهای پمپ آب

مطالب مرتبط

در مقاله‌ی پیش‌ رو قصد داریم در قالب راهنمای خرید جامع، پرفروش‌ترین پمپ آب‌‌های خانگی در بازار ایران را در بازه‌های قیمتی مختلف معرفی کنیم. با فن مارکت همراه باشید. 
0
فهرست مطالب “ابارا” نام برند یکی از معتبرترین و باکیفیت ترین سازندگان پمپ و الکتروپمپ در جهان می باشد. کمپانی اصلی ابارا در ژاپن و دفتر فروش و خدمات آن در آمریکا با عنوان
0
بطور کلی می‌توان گفت که پمپ‌های آب شناور وسایل بسیار مهم و حائز اهمیتی هستند که می‌توانند به شما در منزل و در کاربردهای مختلف کمک کنند.  به عنوان مثال
0

پمپ آب و انواع آن چیست و چه کاربردی دارند

پمپ آب وسیله‌ای مکانیکی است که برای انتقال و جابجایی مایعات مختلف استفاده می‌شود. پمپ آب با بالا بردن فشار، مایعات را با افزایش هد به ارتفاعات بالاتر و گاهی به ارتفاعات پایین مانند مخزن یا استخر هدایت می‌کند. پمپ‌ها کاربردهای فراوان و متفاوتی در انواع صنایع دارند.

پمپ آب در انواع و اندازه‌های مختلف به صورت دستی یا با استفاده از موتور درون سوز، نیروی برق و نیروی باد کار می کنند. به پمپ‌های بسیار کوچک در سایزهای میکروسکوپی در مشاغل پزشکی استفاده می‌شود و پمپ‌های بزرگ مناسب برای مصارف صنعتی هستند.

 

انواع پمپ آب بر اساس عملکرد

پمپ محیطی از سری پمپ‌‌ها‌ی متداول است که سطح کاربردی عمومی‌ در تامین آب شرب فضا‌ها‌ی خانگی دارد. از پمپ آب خانگی محیطی برای افزایش فشار آب در دبی کم استفاده می‌‌شود

به جرات می توان گفت در میان پمپ های موجود در بازار ایران پمپ آب جتی یکی از پرفروش ترین مدل است. از پمپ آب خانگی جتی به عنوان پمپ آب خودمکش نیز یاد می شود. به خاطر اینکه این پمپ خودمکش است می توان آن را بالاتر از منبع تحت فشار نصب کرد تا آب را بهتر به ارتفاع بالاتر برساند. پروانه این پمپ ها اغلب از جنس برنج یا برنز می باشد اما برخی از تولیدکنندگان پروانه های پمپ آب جتی را از استیل ضد زنگ نیز می سازند. علت استفاده از پروانه های استیل این است که بتوانید از آنها در مناطقی که آب آنجا شور است استفاده کنید. هنگام خرید پمپ آب خانگی جتی به یک نکته مهم باید توجه داشته باشید آن هم توجه به سیم پیچ پمپ است که حتما باید مسی باشد. متاسفانه دیده شده بعضی از تولیدکنندگان برای اینکه سود بیشتری داشته باشند از سیم پیچ آلومینیوم در تولید این مدل پمپ ها استفاده می کنند.

این محصول نوعی از پمپ آب است که با استفاده از انرژی چرخشی یک یا دو پروانه را به چرخش در می آورد. وقتی سیاخ وارد پروانه یا به اصطلاح سوار بر پروانه می شود، در امتداد پروانه به چرخش درآمده و بر طبق نیروی گریز از مرکز فشار و سرعت انتقال آن افزایش یافته و به سمت خروجی هدایت می شود. در واقع پمپ های بشقابی یک سر و گردن از پمپ های آب خانگی نیم اسب بالاتر هستند و جایی که نیاز به فشار آب و دبی بالاتری باشد یا کاربرد صنعتی و مقیاس بزرگتر باشد از پمپ بشقابی استفاده می شود.

پمپ های بشقابی از توان یک اسب بخار به بالا ارائه می شوند و از نظر مشخصات الکتریکی به دو بخش پمپ تک فاز و پمپ بشقابی سه فاز دسته بندی می شوند. قیمت پمپ بشقابی معمولا از یک میلیون تومان شروع می شود و پمپ بشقابی پنتاکس جزو محبوب ترین برند های حال حاظر در ایران می باشد.

برای خارج کردن لجن از چاه به سمت بیرون استفاده می شود. در صنایع ساختمانی نیز برای بیرون کشیدن فاضلاب کاربرد دارد.

پمپ کف کش نیز تقریبا عملکردی مشابه پمپ لجن کش دارد با این تفاوت که برای منتقل کردن آب استخرها، مخزن ها و حوضچه ها به کار برده می شود.

پمپ آب طبقاتی دارای دونوع عمودی و افقی می باشد و بیشتری در مصارف صنعتی به خصوص کشاورزی کاربرد دارد.

پمپ آب شناور برای بیرون کشیدن مایعات از داخل چاه های بسیار عمیق استفاده می شود

پمپ آب کولر نیز در کولرهای آبی به منظور پمپاژ آب استفاده شده است.