کاربردها و دلایلی که می تواند پمپ‌های شناور را دچار خرابی کند

کاربردها و دلایلی که می تواند پمپ‌های شناور را دچار خرابی کند

کاربردها و دلایلی که می تواند پمپ‌های شناور را دچار خرابی کند

بطور کلی می‌توان گفت که پمپ‌های آب شناور وسایل بسیار مهم و حائز اهمیتی هستند که می‌توانند به شما در منزل و در کاربردهای مختلف کمک کنند.

 به عنوان مثال می‌توانید از این پمپ‌ها در باز کردن شیرهای توالت و تخلیه‌ی آب فاضلاب به راحتی استفاده نمایید. اما باید توجه داشته باشید که یکسری موارد وجود دارند که سبب تخریب پمپ های شناور می شوند. به منظور افزایش طول عمر پمپ‌های شناور شما بایستی یکسری نکات را مورد توجه قرار دهید. از این رو سعی نموده‌ایم تا در این مقاله به بررسی عوامل خرابی پمپ‌های شناور و کاربرد‌های این پمپ ها بپردازیم. با ما همراه باشید …

عوامل خرابی پمپ‌های آب شناور

دستمال‌ها از فیبرهایی ساخته شده‌اند که زمانیکه به زیر آب فرو می‌روند بصورت ریشه‌ای در می‌آیند. این فیبرها به آسانی می‌توانند در اطراف قسمت‌های چرخشی پمپ نفوذ و باعث انسداد جدی پمپ شوند، همین موضوع می‌تواند موجب از کار افتادگی پمپ شود. این دستمال‌ها می توانند شامل موارد زیر باشند :

  •  دستمال های ضخیم و پرزدار
  • دستمال های ضد باکتری
  • دستمال های مرطوب
  •  پدهای آرایشی
  • دستمال های ضد عفونی

حتی دستمال های قابل تجزیه می توانند باعث مشکلاتی برای پمپ شما شوند، بنابراین بطور کلی پیشنهاد می شود که از تخریب آنها بوسیله پمپ آب جلوگیری شود.

لاتکس

جنس لاتکس بسیار سخت است و قابل تجزیه نیست. لاتکس در آب تخریب نمی شود و می تواند به آسانی پروانه ی پمپ آب  را در هر دو نوع حلقه ی استاندارد و حلقه های توربین دار مسدود کند و سریعا پمپ را تخریب کند. پیچیدن اقلام لاتکس در دستمال توالت هیچ کمکی به شما نخواهد کرد، زیرا دستمال پاره می شود و لاتکس رها شده در پمپ گیر می کند. بنابراین اگر شما نیاز دارید تا چیزی شبیه به یک دستکش لاتکس را دور بیاندازید، باید آنها را در رول توالت بپیچانید و در زباله دان قرار دهید.

نخ دندان

نخ دندان به گونه ای طراحی شده است که با وجود آنکه نازک و بی دوام است اما بسیار سخت می باشد و در آب فرو نمی رود، در نتیجه نخ دندان می تواند در قسمت های چرخشی پمپ های آب استاندارد یا حلقه های توربین گیر کند و همین موضوع سبب شود تا آنها کارایی خود را از دست بدهند و سرانجام خراب شوند.